Velikogorički Gradski stadion danas će u 17 sati biti domaćin još jednoj zanimljivoj nogometnoj utakmici. HNK Gorici u goste stiže Hajduk. Ulaznica više nema u prodaji, sva mjesta popunjena su još u utorak. Vjeruje se da bi danas mogao pasti i rekord posjećenosti neke domaće utakmice HNK Gorice.
Hajduk je sjajno ušao u ovo prvenstvo. Pet pobjeda za redom, tri boda u Maksimiru kod Dinama, pobjeda nad Rijekom… S druge strane i ove je sezone Europa ostala nedosanjani san za Splićane koji već odavno u njoj nisu dočekali jesen. Hajduk se stoga mogao usredotočiti na domaće prvenstvo.
I sve je tu bilo ok do posljednjeg kola. Tada je Splićane na Poljudu šokirala Istra i golom u sudačkoj nadoknadi odnijela tri boda za Pulu. Stoga Hajduk očekuje da se iz Turopolja vrati pod Marjan s tri boda.
I da, statistika je u zadnje vrijeme na njihovoj strani u ogledima s našom Goricom. U posljednjih deset međusobnih susreta (devet prvenstvenih i jedan u kupu) Gorica je uspjela skupiti tek dva remija i osam poraza uz gol-razliku 4:20.
Doduše, posljednja utakmica u Velikoj Gorici, krajem travnja ove godine, završila je bez golova… Bila je to jedna od onih utakmica koje se jednostavno nisu smjele izgubiti u borbi za opstanak sa Šibenikom u prošloj sezoni.
– Iz moje perspektive ovo je najlakša utakmica za pripremiti. Iz nje možemo puno toga izvući i dobiti. Motiv momčadi, kao i svih nas u stožeru je vrlo visok, uz ogroman respekt prema Hajduku, ali sigurno nećemo unaprijed otpisati tu utakmicu, dapače, mislim da možemo igrati ozbiljnu ulogu i očekujem pozitivan rezultat. Momčad je reagira još motiviranije i to bih istaknuo kao jako pozitivnu stvar i uvjeren sam da ćemo odigrati jako dobru utakmicu u nedjelju – kazao je Dinko Jeličić, trener HNK Gorice.
U Gorici nema ozlijeđenih igrača, ali Jeličiću na raspolaganju neće biti jedan od ponajboljih goričkih igrača ove sezone – Merveil Ndockyt. On je u prošlom kolu protiv Rudeša dobio treći žuti karton.
Gorica je u svoje prve dvije sezone u HNL-u uglavnom bila crna mačka za Hajduk. Stvarno je vrijeme da se gorički nogometaši vrate tim starim navikama.









.