Župa Pohoda Blažene Djevice Marije u Vukovini jedna je od sedam svetih jubilejskih mjesta i oprosta koje je odredio zagrebački nadbiskup mons. Dražen Kutleša.
Tijekom trajanja Redovitog jubileja 2025. Dekretom o jubilejskim mjestima i oprostima u Zagrebačkoj nadbiskupiji, nadbiskup Kutleša odredio je sveta jubilejska mjesta.
To su Bogoslužni prostor bl. Alojzija Stepinca u Zagrebu, Bazilika Uznesenja Blažene Djevice Marije u Nacionalnome svetištu Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici, Bazilika sv. Antuna Padovanskoga u Zagrebu, Nacionalno svetište sv. Josipa u Karlovcu, župna crkva Presvetoga Trojstva u Krašiću, župna crkva sv. Antuna Padovanskoga u Sesvetskim Selima i župna crkva Pohoda Blažene Djevice Marije u Vukovini
Papa Franjo u Buli proglašenja redovitoga Jubileja 2025. godine Spes non confundit, osim što pozornost usmjerava na Sveta vrata i Jubilejske crkve u Rimu i u drugim mjestima u svijetu, naglašava važnost vrednovanja i ostalih mjesta u mjesnim Crkvama, kao prostore prihvaćanja, zajedništva i dioništva u otajstvu spasenja za rađanje nade.
Oprosti se dobivaju prigodom hodočašća, djelima milosrđa i pokore
Ova mjesta su za cijeloga trajanja Redovitoga jubileja 2025, počevši od 29. prosinca ove godine, određena da budu sveta jubilejska mjesta prigodom svetih hodočašća odnosno pri pobožnim pohodima za dobivanje i djelotvorno življenje jubilejskoga oprosta u Zagrebačkoj nadbiskupiji.
Oprosti se pod istim uvjetima dodjeljuju onima koji iz ozbiljnih razloga ne budu mogli sudjelovati u svečanim slavljima, hodočašćima i pobožnim pohodima (klauzurne redovnice i redovnici, starije osobe, bolesnici, zatvorenici, kao i oni koji u bolnici ili na drugim mjestima stalno skrbe o bolesnicima).
Jubilejski će se oprost, nadalje, moći dobiti i djelima milosrđa i pokore ako vjernici budu dionici: pučkih misija, duhovnih vježba ili susreta na kojima se uči o tekstovima Drugoga vatikanskog koncila i Katekizma Katoličke crkve; po činjenju tjelesnih i duhovnih djela milosrđa; ako u određeno vrijeme odu u posjet svojoj braći i sestrama koji su u potrebi ili u teškoćama (bolesnicima, zatvorenicima, usamljenim starijim osobama, osobama s invaliditetom i sl.); djelima pokore (napose petkom) i drugim djelima djelotvorne ljubavi.